Esélyegyenlőségi képzés
Több pályázatnál (pl. GINOP) esélyegyenlőségi terv, illetve esélyegyenlőségi szakértő alkalmazása szükséges. Természetes, hogy sok kérdés merül fel a pályázatok megvalósításánál az esélyegyenlőség érvényesítésével kapcsolatos kötelezettségeket és jogszabályokat illetően.
Képzésünk a pályázatok esélyegyenlőségi előírásainak teljesítésében is segítséget tud adni.
Igény esetén útmutatást adunk a horizontális követelményekről és a támogatott horizontális tevékenységekről, melyeket tudni kell a GINOP Plusz támogatás megavalósítása során.
Az esélyegyenlőségi képzés olyan komplex program, mely HR-esek és döntéshozók számára is hasznos. A vállalatok számára számos előnyt jelent, ha figyelmet fordítanak az esélyegyenlőségre. A megváltozott munkaképességű dolgozók foglalkoztatásával és a jogszabályi változások figyelembevételével javíthatjuk a munkahelyi kultúrát és pénzt takaríthatunk meg. Az esélyegyenlőségi képzés lehetőséget kínál a céges felelősségvállalás kibővítésére is.
Ajánljuk HR-eseknek, céges döntéshozóknak, projekttagoknak és azoknak a munkatársaknak, akiknek a munkaköréhez hozzátartozik a hátrányos helyzetű munkatársakkal való bánásmód és szeretnének átfogó ismereteket kapni a témában és pályázatban résztvevőknek.
Számodra is hasznos, ha
- esélyegyenlőségi tervet készítesz,
- 25 főnél több munkavállalót alkalmazó szervezetnél dolgozol,
- céged EU-s pályázatokon forrást szeretne igényelni,
- hátrányos helyzetű, illetve megváltozott munkaképességű munkavállalót foglalkoztat a céged,
- elkötelezett vagy a társadalmi felelősségvállalás növelése mellett.
Az esélyegyenlőségi képzés tartalma
- Diszkrimináció megelőzése és munkaközösség kialakítása
- Hogyan lehet a munkahelyi esélyegyenlőséget elősegíteni? Hogyan működik a hátrányos helyzetű kollégákat alkalmazó és a szervezeti felelősségvállalást fontosnak tartó csapat?
- Jogi követelmények és támogatások
- Milyen jogi kereteknek kell megfelelni és milyen támogatásokat lehet igénybe venni a megváltozott munkaképességű dolgozók foglalkoztatásához?
- Gyakorlati példák és érzékenyítés
- Életből vett és jól működő gyakorlati példákon keresztül lehetőség van az érzékenyítés és az integráció technikáinak elsajátítására.
- Rehabilitációs hozzájárulás és jogszabályi változások
- A 2025-ös változások, különösen a rehabilitációs hozzájárulás növekedése, melyet a 25 fő feletti vállalatoknak kell fizetni, és az esélyegyenlőségi jogszabályok változása.
- Támogatott munkaerő-piaci programok és célzott képzések
- Hogyan lehet támogatni a megváltozott munkaképességű dolgozókat, és milyen programok állnak rendelkezésre a támogatásukra?
- CSR és Társadalmi Felelősségvállalás
- Hogyan illeszthető be a hátrányos helyzetűek segítése a vállalati társadalmi felelősségvállalás keretébe?
Minden résztevő saját vállalati környezetéhez jól illeszkedő tudással gazdagodik!
Sok-sok esettanulmány, gyakorlatban bevethető módszerek, és esélyegyenlőségi terv kidolgozását elősegítő módszer!
A képzés időtartama:
2 nap
A képzés díja:
185 000 Ft+ÁFA/fő
Tájékoztató tréning résztvevőinknek
Változások a rehabilitációs hozzájárulás és megváltozott munkaképességű dolgozók foglalkoztatásában
2025-ben a megváltozott munkaképességű dolgozók foglalkoztatása terén több változás is bekövetkezett. A minimálbér emelkedésének következtében 2025-ben 2,.617.200,- Ft/év a rehabilitációs hozzájárulás egy főre jutó összege, amit a 25 fő feletti vállalatoknak kell befizetni az államkasszába.
A rehabilitációs hozzájárulás mértéke a tárgyév első napján a teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállalónak megállapított alapbér kötelező legkisebb összegének kilencszerese személyenként, évente.
A megváltozott munkaképesség csak az egyik abból a 19 védett tulajdonságból, amelyet a jogszabály nevesít, amikor hátrányos helyzetről és diszkriminációról beszél. Emellett számos lehetőség, foglalkoztatáspolitikai eszköz és HR megoldás működik annak érdekében, hogy egészségesen működő, sokszínű és befogadó szervezetté váljék egy munkáltató.
Az esélyegyenlőségi törekvések megvalósításához sok esetben elegendő csupán a meglévő, bejáratott gyakorlatot egységes koncepció mentén rendezni. Máskor komolyabb vállalatirányítási reformokat kíván, ez egy átgondoltabb, alapos előkészítést igénylő folyamat.
Bármelyik esetről is van szó, képzésünk olyan ismereteket és aktivitásokat tartalmaz, amelyek a cég adott állapotában értelmezhetőek és továbbgondolásra érdemesek.
A Munka Törvénykönyve módosítások is több pontos érintkeznek a területtel, kiváltképp a diszkriminációra vonatkozóan, érdemes a munkáltatónak erről az oldalról is felkészültnek lennie.
Referenciainkból esélyegyenlőségi témában
Astotec Automotive Hungary Bt., Masped Logisztika Kft., Tatabányai Szakképzési Centrum, Linamar Hungary Zrt., Schunk Carbon Technology Kft., IdomSoft Zrt., LAVET Gyógyszeripari Kft., Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt., GYSEV Zrt., Harman/Becker Automotive Systems Kft., Viresol Kft.
Ha bármilyen kérdésed van, vedd fel velünk a kapcsolatot az alábbi elérhetőségek bármelyikén:
Földváry Beáta
Telefon: + 36 30 552 1734
E-mail:
Időpont
2025. január 20-21.
Érdekel ez a képzés?
Írj nekünk és a te igényeidre szabva – csoportos, nyílt vagy egyéni fejlesztésként- megvalósítjuk!
Melyek azok a horizontális elvek, melyeket be kell tartani a GINOP EU-s támogatás felhasználása során?
- Az alapvető jogok tiszteletben tartása és az Európai Unió Alapjogi Chartájának betartása a támogatás felhasználása során.
- A nők és férfiak egyenlőségének érvényesítése, elősegítése a programok előkészítése és megvalósítása során.
- A nemen, faji vagy etnikai hovatartozáson, valláson vagy meggyőződésen, fogyatékosságon, életkoron vagy szexuális irányultságon alapuló hátrányos. megkülönböztetés megelőzése és a fogyatékos személyek hozzáférésének segítése.
- A fenntartható fejlődés elősegítése figyelembe véve az ENSZ fenntartható fejlődésre vonatkozó céljait, a Párizsi Megállapodást, a „szennyező fizet” elvet és a „ne okozz jelentős kárt” elvet.
Hány fővel indul az esélyegyenlőségi képzés?
A csoport létszáma min. 4- max.12 fő lehet. 4 főtől indul a képzés.
Kapok-e segítséget saját cégem esélyegyenlőségi tervének az összeállításához?
Igen, szakmai javaslatokkal tudunk segíteni a terv összeállításához.
Mi a célja az Esélyegyenlőségi Tervnek?
Hogy a figyelmet ráirányítsa a munkahelyi egyenlőség fontosságára és az egyenlő bánásmód elveinek tiszteletben tartására, hiszen a foglalkoztatók számos munkavállalói csoportért tartoznak felelősséggel. Fontos, hogy arra törekedjenek, hogy még több lehetőséget tudjanak teremteni a fogyatékkal élők és a megváltozott munkaképességűek számára is.
Az egyenlő bánásmód érvényesítése és a társadalmi érzékenység fejlesztése kiemelt feladat. Képzésünk segít abban, hogy a résztvevők el tudjanak készíteni egy esélyegyenlőségi tervet. Jól bevált módszereket, megoldásokat, javaslatokat mutat az alkalmazásra.
Trénerünk nagy tapasztalattal rendelkezik a témakörben és számos vállalat segítőjeként sok mintát, esetet mutat be a tréning során.
Van-e előzetes igényfelmérés a tréning előtt?
Igen, a tréning előtt a résztvevők előzetesen igényfelmérőt töltenek ki, ez alapján kerül kialakításra a végleges program.
Ha a mi cégünknél több kolléga is szeretne részt venni az esélyegyenlőségi képzések, kérhetünk-e cégre szabott tréninget?
Igen, az esélyegyenlőségi képzést vállaltra szabva is megvalósítjuk. Ebben az esetben a tréning előtt jobban megismerjük az igényeket és az aktuális helyzetre alakítjuk ki a programot. Lehetőség van saját esélyegyenlőségi terv készítésére is.